Pamätajte, že Vaše zložky môžu obsahovať alergény, ktorým sa chcete vyhnúť .
Pokiaľ máte pochybnosti, prekontrolujte informácie na výrobku, alebo kontaktujte výrobcu.
x

Prihlásiť sa ku svojmu účtu

x

Vytvoriť účet

Your birthday (it's optional)

- Read more...

KÝM POKORÍTE PRVÝ CUPCAKE

CroppedImage630393-ThinkstockPhotos-153940521.jpg

Milujete cupcake, každý recept považujete za umelecké dielo, ale nechápete, ako takú nádheru môže niekto vytvoriť?

Milujete cupcake, každý recept považujete za umelecké dielo, ale nechápete, ako takú nádheru môže niekto vytvoriť? Neviete, čo znamená fondán a ako sa s ním robia tie krásne ozdoby? Ako vytvoriť farbivo a prečo ho vlastne používať? A už vôbec netušíte, prečo by ste mali mať, preboha, v kuchyni paletu?! Tak tu ste na správnej adrese. Hera vás zasvätí do základov, ktoré by ste rozhodne mali poznať, kým sa pustíte do svojho prvého cupcake.

 

 

Cukrárske vrecko

 

V základnej výbave pre tvorbu cupcakes by vám rozhodne nemalo chýbať cukrárske vrecko. Vyberať môžete z rôznych druhov. Od jednorazových farebných či transparentných až po profesionálne v rôznych veľkostiach.

 

Náš tip:

 

Vrecko najlepšie naplníte krémom tak, že ho uchopíte do ľavej ruky a okraj prehnete cez ruku. Pravou rukou budete krém naberať a vkladať do vrecka (ľaváci pochopiteľne naopak).

Krém môžete umiestniť aj do vyššieho dostatočne širokého pohára. Presahujúce vrecko potom vyhrniete cez okraje. Tým vznikne krásny priestor pre plnenie vrecka bez zbytočného zašpinenia.

 

 

Cukrárska paleta

 

Ak je váš krém redší alebo nechcete používať cukrárske vrecko, môžete použiť cukrársku paletu, ktorá pripomína špachtľu s guľatým zakončením. Krém sa s ňou skvele nanáša aj rozotiera. Oceníte ju tiež pri zdobení tort krémom.

 

 

Cukrárske špičky

 

Práca s cukrárskymi (tzv. trezírovacími) špičkami si žiada trochu trpezlivosti a cviku. Ale s dobre pripraveným krémom vyčarí krásne zdobenie cupcakes aj úplný začiatočník. Vyberať môžete z nepreberného množstva vzorov i veľkostí. Od ruží, mušličiek, otvorených alebo uzavretých hviezdic až po špičky na lístky a ozdobné bordúry.

 

Náš tip:

 

Ak začínate, stavte na jednoduchý kruhový alebo hviezdicový vzor a na špičky s väčším otvorom.

Vyskúšajte svoje prvé dekorácie!

 

 

Špirála

 

Špirála je vhodným dekoračným riešením pre začiatočníkov, zároveň vyzerá veľmi efektne a chutne. Vytvoríte ju pomalým krúživým pohybom z kraja do stredu cupcake.

 

 

Ruže

 

Urobte z vášho cupcake hriešny dezert s nádychom romantiky. Veľmi mu totiž pristane! Ružu vytvoríte presne opačným postupom ako špirálu. Zdobiť začnete v strede cupcake a budete pokračovať smerom k okraju.

 

 

Inšpirujte sa profesionálmi!

 

Ak sa budete chcieť ponoriť do tajov cukrárskeho zdobenia, potom sa rozhodne nezaobídete bez tradičnej ročenky značky Wilton, ktorá je expertom v tomto odbore. Dostanete ju napríklad na http://www.fialapraha.cz

 

 

 

  • > 60 min.
  • stredný
  • 1

Medové řezy

2585-sachr.jpg
  • 45 - 60 min.
  • stredný
  • 1

Sachr dort podobný originálu

Načítať ďaľšie recepty
00:00:00
Časovač
Youtube Instagram
x

Doba pečenia

Štart
Resetovať
x

Váš koláč je hotový

Ok
x

Prepočet

z
x

Zvoľte ingredienciu zo zoznamu