Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.

Univerzálny krém z Hery maslovej

Univerzálny krém z Hery maslovej

Potrebujete vyzdobiť tortu, cupcaky alebo napríklad muffiny? Potom sa vám iste bude hodiť recept na osvedčený krém, ktorý je jemný, krémový a veľmi dobrý! Navyše vám jeho príprava zaberie iba pár minút času.
  • Čas pečenia45 minute
  • Čas prípravy
  • 1 porce
recipe image Univerzálny krém z Hery maslovej

Prísady

  • 220 g Hery maslovej
  • mascarpone
  • práškový cukor podľa chuti
  • 1 lyžička vanilkového extraktu
Energy (kcal)0 kcal
Energy (kJ)0 kJ
Protein (g)0.0 g
Carbohydrate incl. fibre (g)0.0 g
Carbohydrate excl. fibre (g)0.0 g
Sugar (g)0.0 g
Fibre (g)0.0 g
Fat (g)0.0 g
Saturated fat (g)0.0 g
Unsaturated fat (g)0.0 g
Monounsaturated fat (g)0.0 g
Polyunsaturated fat (g)0.0 g
Trans fat (g)0.0 g
Cholesterol (mg)0 mg
Sodium (mg)0 mg
Salt (g)0.00 g
Vitamin A (IU)0 IU
Vitamin C (mg)0.0 mg
Calcium (mg)0 mg
Iron (mg)0.00 mg
Potassium (mg)0 mg

Príprava

  1. Pri príprave tohto krému je najdôležitejšie, aby Hera aj mascarpone mali izbovú teplotu. Jedine tak budete vedieť krém krásne vyšľahať a bude mať nadýchanú konzistenciu.
  2. Najprv Heru maslovú šľahajte 15 – 20 minút, kým nebude pekne našľahaná a svetlá. Potom k nej začnite po lyžiciach pridávať mascarpone. Vždy počkajte, kým sa Hera spojí s mascarpone, a až potom pridajte ďalšiu lyžicu. Postupne zašľahajte aj práškový cukor a vanilkový extrakt. Nakoniec dajte krém odpočinúť do chladničky.
  3. Vopred upečené a vychladené korpusy si rozrežte na polovicu. Na tácku si dajte prvý kus korpusu a naneste naň krém. Dbajte na to, nech po rozmazaní zasahuje krém naozaj po okraje (môže aj presahovať). Tento postup zopakujte s každým korpusom. Na ten úplne posledný dajte väčšiu vrstvu krému a pomaly ho začnite stierkou roztierať – najprv po povrchu a potom sa vrhnite na okraje. Pokiaľ vám pripadá, že máte stierku veľmi „suchú“, odoberajte ešte zvyšný krém z misky vedľa. Tortu krásne zahlaďte a je to hotové.