Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.
Aj napriek tomu, že školský rok sa rýchlo blíži, leto sa ešte určite nekončí! Poďte si s nami užiť množstvo čerstvého ovocia a vyskúšajte niektorý z našich osvedčených receptov. Vychutnajte si čerstvé maliny, ostružiny, ríbezle, jabĺčka alebo napríklad broskyne v ich najlepšej kondícii. Až jeseň zaklope na dvere, budete na svoje výtvory s úsmevom spomínať a tešiť sa na ďalšie leto!
A pokiaľ neviete, ako si spríjemniť jedny z posledných prázdninových raňajok, vyskúšajte určite recept na skvelé čučoriedkové lievančeky!

Čučoriedkové lievančeky
130 g hladkej múky
1 lyžička prášku do pečiva
¼ lyžičky jedlej sódy
štipka soli
2 lyžice krupicového cukru
1 veľké vajíčko, ľahko prešľahané
240 ml cmaru
3 lyžice rastlinného tuku Hera maslová príchuť, rozpustené
čerstvé alebo mrazené čučoriedky
navyše Hera maslová príchuť na smaženie lievančekov

Vo veľkej mise prešľahajte spoločne múku, prášok do pečiva, jedlú sódu, soľ a cukor. V ďalšej mise prešľahajte vajíčko, cmar a rozpustenú Heru maslovú. V mise so suchou zmesou vytvorte jamku a pomaly do nej zapracujte tekutú zmes. Buďte opatrní a cesto nepremiešajte, lievančeky by stratili nadýchanosť.
Na strednom plameni rozpáľte nepriľnavú panvicu alebo panvicu na lievance a jemne ju vymažte Herou maslovou. Tvorte lievančeky s priemerom asi 10 cm a smažte ich z každej strany približne 3 minúty alebo až budú spodné okraje krásne zlatisté a na vrchnej časti lievančekov sa začnú objavovať malé bublinky.
Servírujte so svojím obľúbeným džemom, sirupom alebo šľahačkou.
TIP: Cesto môžete pripraviť aj večer. Misu s cestom len prikryte fóliou a uložte na noc do chladničky.