use left or right arrow keys to navigate the tab,
Page First page Last page More pages Next page Previous page
Press Enter or Space to expand or collapse and use down arrow to navigate to the tab content
Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.
NAUČTE SE ORIGINÁLNE ZDOBIŤ CUPCAKES. Či už sa jedná o cupcakes zo svetlého či tmavého cesta, nie je pochýb o tom, že tieto malé "košíčky" sú stále obľúbenejšie. Hera vám prináša niekoľko tipov, ako cupcakes nežne či vtipne dozdobiť.

Sušienková ozdoba

Nie je nič jednoduchšie ako ozdobiť krémovú čiapku malou sušienkou. Nič náročné to nie je, ale dodá to cupcakes na jedinečnosti. Čo myslíte?

Lentilková plnka

Buďte za hviezdu! Dajte si tú prácu a upečte svoje cupcakes s prekvapením vo vnútri – naplňte ich lentilkami. Uvidíte, že budú všetci nadšení!

Kvety

Vyvaľkajte z marcipánu alebo fondánu tenší plát a vykrojte kvetinky. Kvetinky spojte k sebe, stačí na to obyčajná voda alebo vodka a vytvorí sa tak kvet. Aby mal kvet svoj tvar, vložte ho napríklad do zaobleného pohára. Veľmi šikovná vec na tvarovanie kvetov je plastové plato z bonboniéry. Kvety sa vytvarujú a stvrdnú. U maličkých kvietkov ale nie je tvarovanie potrebné. Nakoniec môžete pokojne pridať ešte lístky. Do stredu kvetinky je tiež možné použiť takzvaný farebný máčik – malé cukrové guľôčky.

Slniečka sedembodkové

Na lienky si, samozrejme, nachystajte marcipán zafarbený na červeno. Súčasne si nachystajte ešte čierny marcipán alebo čiernu potravinársku farbu. Ak gélovú farbu rozmiešate s kvapkou alkoholu, môžete s ňou maľovať štetcom. Vyvaľkajte si hrubší plát marcipánu a kolieskom potom vykrajujte lienky. Potom už stačí len domaľovať hlavičku a bodky a máte to hotové. Bodky a hlavičku je možné tiež domodelovať, je ale potrebné počítať s tým, že je to časovo náročnejšie. Pod lienky odporúčame použiť zelený krém.

Ozdobný posyp

Ak preferujete jednoduché, rýchle a pritom veľmi efektné zdobenie, potom práve pre vás je určené veľké množstvo najrôznejších posýpok – farebné guľôčky, perličky, srdiečka, hviezdičky, vločky a tak ďalej. Tie bežne dostanete v obchodnej sieti. Hoci je to asi najjednoduchší variant, hanbiť sa zaň rozhodne nebudete musieť. Nezabudnite ale, že aj tu platí, že v jednoduchosti je krása. Roztomilo pôsobí tiež zdobenie kupovanými bonbónikmi.

Poťahovanie marcipánom alebo fondánom

Iným variantom zdobenia, tentoraz bez „krémovej čapice“, je poťahovanie marcipánom. Najprv natrite cupcakes krémom (buď iba vytvorte slabú vrstvu, alebo kopček), vykrojte z marcipánu koliesko, ktoré na cupcake rozmerovo sadne. Fantázii sa medze nekladú. Cupcakes môžete ďalej zdobiť ďalšími ozdobami – kvietkami, mašličkami, jednoducho čo vám napadne.