use left or right arrow keys to navigate the tab,
Page First page Last page More pages Next page Previous page
Press Enter or Space to expand or collapse and use down arrow to navigate to the tab content
Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.

"Sugarcrafting" čiže zdobenie cukrom

Torta zdobená v anglickom štýle - zdobená cukrom (sugarcrafting) –- nie je len módnym výstrelkom, ale tiež značka každého dobrého cukrára. Z rafinovaných vzorov a veľkého množstva farieb sa vám zatočí hlava. Zrakové vnemy sú navyše sprevádzané úžasným chuťovým zážitkom - preto, že každá torta je rovnako tak krásna, ako aj chutná.

Umenie pre náročných

V Anglicku je veľa ľudí, ktorí majú vášeň pre zdobenie touto metódou a ich počet stále rastie, a to aj mimo Britské ostrovy – napriek tomu, že toto umenie vyžaduje precíznosť, trpezlivosť, talent a predovšetkým - čas. Ak toto všetko máte a máte radi výzvy - skúste to. Stojí to za to!

Ako začať?

Na zdobenie tort môžete použiť nielen polevu alebo potravinárske farbivá, ale tiež šablóny, rôzne druhy rezacích nástrojov alebo drôtikov ku spojeniu jednotlivých prvkov vzoru atď. Základné informácie o umení zdobenia cukrom, vrátane mnohých inšpirácií možno nájsť na internete.

Jedinečnosť dekorácií a vkusu

Ak chcete, aby vaša torta vyzeral unikátne, so vzťahom k príležitosti alebo osobe, ktorej špeciálny deň chcete osláviť, upečte ho sami. Najskôr si vyberte recept a potom starostlivo vyberte ingrediencie tej najlepšej kvality. Maslový krém je obzvlášť dôležitý, pretože na jeho nadýchanej, jemnej konzistencii závisí nielen elegantný vzhľad torty, ale aj jeho jedinečná chuť.

Viac poschodová alebo v tvare limuzíny?

Originálne zdobenie alebo nezvyčajný tvar predstavuje ďalší výzvu. Torta pre nevestu a ženícha môže mať viac poschodí alebo mať tvar napríklad limuzíny - podobný tej, ktorú si mladý pár prenajme na svadbu. Až budete vytvárať všetky komplikované tvary, vzory, môžete si pomôcť rôznymi šablónami, stojanmi a inými prvkami dostupnými na trhu - k podpore či spevneniu jednotlivých častí torty.

Maľovanie polevou

Zdobenie cukrom spočíva v pokrytí torty farebnou polevou, ktorá je potom ďalej zdobená jemnou kresbou - línie, bodky atď. Torty zdobené použitím sugarcraftingu, takzvané čipkované torty, sú umeleckým dielom, ktoré poteší eleganciou a jedinečnou krásou.