use left or right arrow keys to navigate the tab,
Page First page Last page More pages Next page Previous page
Press Enter or Space to expand or collapse and use down arrow to navigate to the tab content
Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.
Tekvica by sa mohla pokojne stať synonymom jesene. Nie je len neodmysliteľným spoločníkom v čase Halloweenu, ale aj kulinárskym pokladom.

Tekvicu môžete skladovať vo vhodných podmienkach celú zimu a mať tak vždy poruke zásobu na šaláty, polievky, kaše, alebo práve skvelé dezerty.

Na trhu, no aj v obchode môžete naraziť na veľa jej druhov. Vyberajte ju hlavne podľa vône, ktorá by mala byť príjemne sladká.
Muškátová tekvica je krásne jemná. Hokkaido má, naopak, plnú chuť a nemusí sa lúpať – jej šupka po upečení krásne zmäkne. Maslová tekvica síce vyžaduje lúpanie, zato sa odvďačí najsladšou chuťou.

Čerešničkou na torte sú už len zdravotné benefity tekvice!

  • je jedným z najvýznamnejších zdrojov betakaroténu, ktorý je významným antioxidantom
  • obsahuje vysoké množstvo vitamínu C, ktorý nielenže podporuje imunitný systém, ale podporuje aj tvorbu kolagénu, ktorý je nevyhnutný napríklad pre udržanie krásnej pokožky a kvalitných vlasov
  • je skvelým zdrojom vlákniny
  • tekvicové semienka majú vysoký obsah bielkovín a rastlinných mastných kyselín, ktoré pomáhajú regulovať hladinu cholesterolu, chránia pred artritídou, podporujú zdravú kožu a zlepšujú funkciu mozgu
  • dužina a semienka sú bohaté na horčík, ktorý je nevyhnutný pre zdravé kosti a zuby
  • a to najlepšie nakoniec. Tekvica obsahuje L-tryptofán, chemickú zlúčeninu, ktorá vyvoláva pocit pohody

Inšpirujte sa našimi receptmi a užite si kúzelnú oranžovú jeseň!
Všetky recepty nájdete tu.