Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.
Tekvica by sa mohla pokojne stať synonymom jesene. Nie je len neodmysliteľným spoločníkom v čase Halloweenu, ale aj kulinárskym pokladom.

Tekvicu môžete skladovať vo vhodných podmienkach celú zimu a mať tak vždy poruke zásobu na šaláty, polievky, kaše, alebo práve skvelé dezerty.

Na trhu, no aj v obchode môžete naraziť na veľa jej druhov. Vyberajte ju hlavne podľa vône, ktorá by mala byť príjemne sladká.
Muškátová tekvica je krásne jemná. Hokkaido má, naopak, plnú chuť a nemusí sa lúpať – jej šupka po upečení krásne zmäkne. Maslová tekvica síce vyžaduje lúpanie, zato sa odvďačí najsladšou chuťou.

Čerešničkou na torte sú už len zdravotné benefity tekvice!

  • je jedným z najvýznamnejších zdrojov betakaroténu, ktorý je významným antioxidantom
  • obsahuje vysoké množstvo vitamínu C, ktorý nielenže podporuje imunitný systém, ale podporuje aj tvorbu kolagénu, ktorý je nevyhnutný napríklad pre udržanie krásnej pokožky a kvalitných vlasov
  • je skvelým zdrojom vlákniny
  • tekvicové semienka majú vysoký obsah bielkovín a rastlinných mastných kyselín, ktoré pomáhajú regulovať hladinu cholesterolu, chránia pred artritídou, podporujú zdravú kožu a zlepšujú funkciu mozgu
  • dužina a semienka sú bohaté na horčík, ktorý je nevyhnutný pre zdravé kosti a zuby
  • a to najlepšie nakoniec. Tekvica obsahuje L-tryptofán, chemickú zlúčeninu, ktorá vyvoláva pocit pohody

Inšpirujte sa našimi receptmi a užite si kúzelnú oranžovú jeseň!
Všetky recepty nájdete tu.