use left or right arrow keys to navigate the tab,
Page First page Last page More pages Next page Previous page
Press Enter or Space to expand or collapse and use down arrow to navigate to the tab content
Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.
Romantický a zamilovaný máj je po roku opäť tu a my sme pre vás pri tej príležitosti pripravili súbor toho najlepšieho, čo môžete v máji piecť.

Druhá májová nedeľa je u nás každoročne vyhradená mamičkám.
Mama. Tá, ktorá vždy zachráni situáciu. Najlepší šéfkuchár. Vrchný objímač v dobrom aj v zlom. Byť mamičkou je skrátka niekedy drina, a preto si zaslúži aspoň pre tento deň pauzu.
Spôsobov, ako sa poďakovať a vyjadriť vďaku, nájdeme nespočetne veľa. Skúste však tentoraz okrem úsmevov, objatí či kvetín pripraviť jeden z originálnych dezertov, ktoré sme pre vás pripravili.

A že nemáte veľa času a napriek tomu chcete upiecť niečo výnimočné? V tom prípade vyskúšajte jeden z našich najnovších receptov na úžasnú Čokoládovú tortu. Áno, tortu. Takú rýchlu a takú dobrú, že si ju ešte v máji párkrát zopakujete.

Čokoládová torta (z mikrovlnnej rúry)

Na tortu:

100 ml rozpusteného rastlinného tuku Hera Maslová príchuť
175 g krupicového cukru
140 g hladkej múky
3 lyžice kvalitného kakaa
100 ml horúcej vody
3 lyžičky prášku do pečiva
2 veľké vajíčka
1 lyžička vanilkovej esencie
čokoládový posyp a okvetné lístky ruže na ozdobu

Na ganache:

100 g tmavej čokolády, nalámanej na kúsky
5 lyžíc veľmi tučnej smotany

Silikónovú formu (vhodnú do mikrovlnnej rúry s priemerom 22 cm) vymažte rastlinným tukom a dno vyložte papierom na pečenie.
Vo väčšej mise zmiešajte cukor, preosiatu múku, kakao a prášok do pečiva. V menšej miske vyšľahajte všetky mokré ingrediencie, kým sa nespoja.
Mokré ingrediencie vlejte k suchým ingredienciám a spracujte hladké cesto bez hrudiek. Cesto vlejte do pripravenej formy a párkrát s ňou jemne buchnite o stôl, čím sa zbavíte vzduchových bubliniek. Formu prikryte potravinovou fóliou vhodnou do mikrovlnnej rúry.

Pripravujte na najvyššom výkone (800 W) 7 minút. Formu vyberte z mikrovlnnej rúry a pomocou špajle vyskúšajte, či je korpus správne prepečený. Formu s korpusom nechajte ešte 5 minút odpočívať a potom vyklopte na chladiacu mriežku.

Medzitým si pripravte ganache. V mikrovlnnej rúre (600 W) rozpusťte čokoládu, bude to trvať asi 2 minúty. Každých 30 sekúnd ju poriadne premiešajte. K rozpustenej čokoláde potom len nakoniec vmiešajte smotanu.

Vychladený korpus už len polejte pripravenou ganachou, ozdobte čokoládovým posypom a okvetnými lístkami ruže.