use left or right arrow keys to navigate the tab,
Page First page Last page More pages Next page Previous page
Press Enter or Space to expand or collapse and use down arrow to navigate to the tab content
Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.
Na začiatok tohto príspevku zaspomínam na jeden z veľmi teplých dní tohtoročného leta. A prečo? Pretože na zimu sa musíte pripraviť v lete. A práve ten deň som dostala ponuku, aby som natočila vianočnú reklamu s Herou, s ktorou bezplatne spolupracujem už tretí rok. Hera k môjmu pečeniu patrí rovnako, ako to mala moja babička. Nie som žiadna cukrárska hviezda. Som len laik s nadšením pre pečenie. Tá ponuka ma potešila, ale súčasne som si uvedomila, že to nie je nič pre mňa. A čo potom tí chudáci pri obrazovkách? Dívať sa na mňa? Tá predstava ma pobavila.

Hneď som vedela, že v tejto vianočnej reklame by mali byť predovšetkým deti. Vianoce sú predsa najkrajšie v očiach detí. No a práve tu vznikol nápad spojiť reklamu s pomocou. Zoznámila som zástupcu Hery s vedením Kvapky nádeje a potom už sa len plánovalo, vymýšľalo a tvorilo. Napieklo sa veľké množstvo perníčkov a zdobilo tak, aby to zvládli aj iné deti s mamičkou, ktoré reklamu v televízii uvidia.

Keď som sa v deň natáčania o 7. hodine ráno zoznámila s účinkujúcou rodinou, ktorá je s Kvapkou nádeje spojená práve svojím životným príbehom mladšieho dieťaťa, cítila som z nich neuveriteľnú pozitívnu energiu. Tá bola pri pohľade na dvoch malých chlapcov taká nákazlivá, že nadšenie nám všetkým vydržalo až do večerných hodín. Rodine, ktorá sa vzdala honorára za natáčanie reklamy v prospech Kvapky nádeje, sa klaniam. Poklonu si zaslúžia aj obe deti, ktoré celý deň zvládali skvele, a tak verím, že aj divák ocení prirodzenosť celej reklamy. Nejde totiž len o nejakú radovú reklamu. Ide o reklamu so silným a pravdivým príbehom. Preto si veľmi vážim to, že som mohla byť nielen pri nápade, ale aj pri realizácii. Niečo málo zo zákulisia zverejním, a tak sledujte Marzicake…

Ďakujem celému tímu Hery, ktorý veril myšlienke a pustil sa do takého náročného projektu s cieľom pomôcť.

Som rada, že nápad dostal reálnu podobu.

Kto vymyslel slogan pre Heru „pečenie je radosť – Hera je pečenie“, možno ani netušil, ako veľmi je slogan nadčasový. A preto ak vás pečenie baví, upečte si aj váš vianočný strom. Recept na perníkové cesto nájdete tu a potom už len vykrajujete toľko hviezd, aký veľký strom chcete mať. Hviezdice lepíte bielkovou polevou jednu za druhou na seba alebo strom môžete stabilizovať špajľou či podomácky vyrobeným stojančekom. Perníkový strom je symbolom celej tejto kampane s cieľom pomôcť aj pri pečení. Môžete ho nazdobiť každý podľa svojho alebo rovnako, ako sme to urobili my – kvapku po kvapke. Všetci tak môžeme poskytnúť nádej niekomu, kto ju aj počas Vianoc stráca za oknami nemocnice. Vianoce 2018 – O Kvapku väčšiu radosť z vianočného pečenia.

Danu z blogu Marzicake navštívte tu.