use left or right arrow keys to navigate the tab,
Page First page Last page More pages Next page Previous page
Press Enter or Space to expand or collapse and use down arrow to navigate to the tab content
Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.
Rok 2018 je pre Marzicake rokom plných výnimočných udalostí. Ak si prejdete príspevky od januára tohto roku, bude vám hneď jasné, ako to myslím. A tak by som rada pokračovala i naďalej.

V nedávnom príspevku som písala, že už dlhšie premýšľam, kam blog posunúť. Pečiem, fotím, ochutnávam, sladkosťami obdarovávam. Zverejňujem články, recepty a fotky. S návštevnosťou blogu som pomerne spokojná, ale málokto napíše nejaký komentár. Väčšinou ma všetci kontaktujú cez správu na Instagrame. A práve na Instagrame si prezrie príspevok s fotkou do tisícky ľudí, ale lajkne len okolo stovky. A potom si vašu myšlienku niekto len tak prisvojí. Všetci sa inšpirujeme na internete. Ale mnohokrát nejde len o inšpiráciu. To, že zverejním recept, foto a potom ho nejaká neseriózna „šikula“ prezentuje ako vlastný, alebo v horšom prípade dokonca prihlási do súťaže či vydá vo svojej knižke, ma veľmi nemotivuje. Pozitívne referencie na blogerov a youtuberov skrátka veľmi nie sú. Väčšinou sa o nich hovorí a píše, že bez financií nie sú ochotní urobiť nič a, naopak, za peniaze urobia azda všetko. Je určite veľký rozdiel, keď je blog založený predovšetkým na zárobku. Preto cítim, že by mal mať blog ešte nejaký „vyšší zmysel“.

Rozhodla som sa realizovať projekt, ktorý by mohol tak trochu napraviť reputáciu a predovšetkým pomohol nám blogerom, ktorí to až tak pre peniaze nerobia, ale majú blogy rovnako ako ja – pre zábavu a relaxáciu.

Spomenula som si na jeden zo svojich príspevkov z roku 2016 a uvedomila si, že blog by mal nielen inšpirovať, ale aj pomáhať. Je veľa možností ako, ale mňa zaujal slogan Kvapky nádeje a práve aj spomienka na niektoré príbehy. Ich neuveriteľná sila viery v uzdravenie malých detí, je naozaj veľká. Kvapka nádeje je o silných príbehoch. To, čo prežívajú malí onkologickí pacienti a rodiny chorých detí, dokáže pochopiť asi len ten, kto mal vlastnú skúsenosť. Bolo by však veľmi naivné myslieť si, že nás sa to nikdy nemôže týkať.

A práve tento víkend som sa rozhodla. Staršia dcéra, ktorá je na materskej dovolenke, mi rozprávala o svojej spolužiačke, ktorej práve ochorelo jedno z dvoch maličkých detí. Napriek tomu, že sa so spolužiačkou veľmi nekamarátila, prišlo jej to tak ľúto, že jej zaslala peniaze na liečbu. Áno, toto je presne ono. Nemyslieť len na seba a svoje starosti a dokázať pomôcť ostatným.

Týmto príspevkom vyzývam aj ostatných blogerov. Všetci z nás môžu mať „O Kvapku lepší blog“. Všetci môžeme byť o kvapku lepší.

Chcete sa zapojiť?

  • Navštívte stránky Kvapky nádeje a Darcovský portál Kvapky nádeje. Je jedno, akým spôsobom pomôžete a koľko. To je len na vás. Vždy uvádzajte názov blogu.
  • Následne dostanete logo „O Kvapku lepší blog“, ktoré si môžete umiestniť na váš blog. Logo je symbolom toho, že dokážete myslieť aj na druhých.
  • Budete zviditeľnení aj na novopripravovaných webových stránkach Kvapky nádeje rovnako ako ostatní darcovia, ktorí od roku 2004 pomáhajú nielen onkologickým pacientom, ale aj ich rodinám a nemocniciam.
  • Môžete vyzvať aj vašich návštevníkov blogu. Nezabudnite im však pripomenúť, aby v prípade ich pomoci pripísali k svojmu menu aj názov blogu, kde upútavku uvideli.
  • Prepošlite výzvu medzi ďalších z nás.

Ako blogeri a youtuberi máte veľkú silu. Možno práve aj vďaka tej vašej sile poskytnete kvapku nádeje niekomu, kto nádej stráca za oknami nemocnice. Každá jednotlivá pomoc je niečo ako jedno malé puzzle. Nakoniec zložíme veľký obraz nazvaný pomoc potrebným z Kvapky nádeje.

Ďakujem vám všetkým, ktorí sa do projektu zapoja.

Danu z blogu Marzicake navštívte tu.