use left or right arrow keys to navigate the tab,
Page First page Last page More pages Next page Previous page
Press Enter or Space to expand or collapse and use down arrow to navigate to the tab content
Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.
Vianoce sú magickým časom a obdobím, na ktoré sa tešíme celý rok. Kedy inokedy si môžeme vychutnať absolútny pokoj, teplo domova a spoločnosť našich milovaných blízkych. Predstavte si, že sedíte v pohodlnom kresle vo vyhriatom domove so šálkou obľúbeného horúceho nápoja a za oknami sa vznášajú snehové vločky. Všade okolo vás sú vaši blízki a spoločne si vychutnávate všadeprítomné kúzlo Vianoc a absolútnu pohodu.

A teraz zavrite oči a vráťte sa späť v čase. Vianoce sa neúprosne blížia a s každým dňom stúpa nervozita, či všetko stihnete. Máte predsa toľko úloh. Stihnúť vianočné upratovanie, vymyslieť a kúpiť darčeky, vybaviť všetko nutné do konca roka a napiecť aspoň niekoľko druhov koláčov. Takých koláčov, ktorými potešíte celú rodinu a zároveň ich prekvapíte niečím novým. Lenže kam sa stratili všetky tie papieriky s receptmi alebo poznámky, ktoré ste si minulý rok urobili? Ak podobne ako my prežívate každé Vianoce rovnaký scenár, alebo len chcete svoj repertoár oživiť, máme pre vás recepty, ktoré sa za dlhé roky osvedčili nám. A keďže chceme potešiť všetkých svojich blízkych, a to aj tých, ktorí trpia alergiou či intoleranciou na nejakú potravinu, prinášame aj tipy na recepty, na ktorých si môžu pochutnať všetci bez výnimky.

My v redakcii sme sa absolútne zamilovali do Perníčkov bez laktózy.
Upečte ich s dostatočným predstihom a až nastane čas ich naaranžovať na tanier, budete rovnako ako my žasnúť, aké sú dobré. Hrozí len, že nevydržia až do Vianoc :).

Pokiaľ premýšľate, akým dezertom ohromiť pri štedrovečernej večeri, vyskúšajte náš recept na Metrovú tortu. Náplň do Metrovej torty môžete prispôsobiť svojim chutiam, recept je jednoduchý a výsledok vynikajúci.

Potešíme aj tých z vás, ktorí sa tohto roku rozhodnú vyskúšať netradičné recepty. Pre odľahčenie vášmu svedomiu vyskúšajte Mrkvové guľky. Sme si istí, že pokiaľ doma maškrtným jazýčkom neprezradíte, aké zdravé sú, budú konkurovať klasickým koláčikom.
Pre ozajstné potešenie zo sviatočného maškrtenia vyskúšajte jeden z našich receptov na lanýžky alebo pralinky. My sme sa do nich zamilovali, a tak ich tohto roku budeme nadeľovať aj svojim blízkym ako luxusné jedlé darčeky.

Užite si predvianočný zhon v pokoji a hlavne v blízkosti tých, ktorých máte najradšej!