use left or right arrow keys to navigate the tab,
Page First page Last page More pages Next page Previous page
Press Enter or Space to expand or collapse and use down arrow to navigate to the tab content
Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.
Po sviatkoch a bujarých oslavách ako každý rok prichádza január a s ním aj zistenie, že sme počas Vianoc ochutnávali trošku viac koláčikov, než sme si predsavzali. Telo si vyložene žiada väčší prísun vitamínov a odľahčenú stravu, ale je ťažké sa z ničoho nič vzdať všetkých dobrôt, ktoré sme si celý december užívali.

Na rad prichádza detox a s ním rôzne obmedzenia a diéty. A keďže si nedokážeme predstaviť vzdať sa všetkých tých sladkých dobrôt, poňali sme januárový detox po svojom a pripravili také skvelé recepty, že vám po ich ochutnaní ani nenapadne, že sú vlastne zdravé, a tak môže byť vaše svedomie pokojné.

My v redakcii sme si absolútne zamilovali Orechové rezy. Nielenže sú orechy zdravé, ale rezy si môžete zabaliť kamkoľvek so sebou a dať si ich napríklad ako chutnú desiatu, až vás bude prenasledovať chuť na maškrtenie.

Brownies sú našou srdcovou záležitosťou. Tieto sú navyše bez laktózy a lepku, takže si môžete byť istí aj tým, že s ním pohostíte každého milovníka sladkého.

Doma pripravené Mrkvánky môžu vyzerať zložito, ale ich príprava zaberie chvíľu a výsledok prekoná všetky očakávania. Aj zarytí odporcovia mrkvy si ju v tejto podobe zamilujú.

Pokiaľ chystáte oslavu a hľadáte dezert, ktorý by návštevu ohromil a pritom bol ľahký ako pierko, určite vyskúšajte Tartaletky bez laktózy a lepku. Nemusíte sa báť, že by vás návšteva prekvapila nejakou potravinovou intoleranciou a bez receptu nebude chcieť odísť nikto.

A až si budete chcieť dať pre zmenu niečo slané, vyskúšajte recept na skvelý Cesnakový chlieb, ktorý pripravila Elly z blogu Bohyně kuchyně. Súhlasíme s ňou, že je absolútne skvelý a možno sa vám už ani nebude chcieť chodiť do pekárne.

Nech už sa rozhodnete vyskúšať akýkoľvek recept, môžete si byť istí, že tohtoročný odľahčený január bude chutiť skvelo!