Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.
Po sviatkoch a bujarých oslavách ako každý rok prichádza január a s ním aj zistenie, že sme počas Vianoc ochutnávali trošku viac koláčikov, než sme si predsavzali. Telo si vyložene žiada väčší prísun vitamínov a odľahčenú stravu, ale je ťažké sa z ničoho nič vzdať všetkých dobrôt, ktoré sme si celý december užívali.

Na rad prichádza detox a s ním rôzne obmedzenia a diéty. A keďže si nedokážeme predstaviť vzdať sa všetkých tých sladkých dobrôt, poňali sme januárový detox po svojom a pripravili také skvelé recepty, že vám po ich ochutnaní ani nenapadne, že sú vlastne zdravé, a tak môže byť vaše svedomie pokojné.

My v redakcii sme si absolútne zamilovali Orechové rezy. Nielenže sú orechy zdravé, ale rezy si môžete zabaliť kamkoľvek so sebou a dať si ich napríklad ako chutnú desiatu, až vás bude prenasledovať chuť na maškrtenie.

Brownies sú našou srdcovou záležitosťou. Tieto sú navyše bez laktózy a lepku, takže si môžete byť istí aj tým, že s ním pohostíte každého milovníka sladkého.

Doma pripravené Mrkvánky môžu vyzerať zložito, ale ich príprava zaberie chvíľu a výsledok prekoná všetky očakávania. Aj zarytí odporcovia mrkvy si ju v tejto podobe zamilujú.

Pokiaľ chystáte oslavu a hľadáte dezert, ktorý by návštevu ohromil a pritom bol ľahký ako pierko, určite vyskúšajte Tartaletky bez laktózy a lepku. Nemusíte sa báť, že by vás návšteva prekvapila nejakou potravinovou intoleranciou a bez receptu nebude chcieť odísť nikto.

A až si budete chcieť dať pre zmenu niečo slané, vyskúšajte recept na skvelý Cesnakový chlieb, ktorý pripravila Elly z blogu Bohyně kuchyně. Súhlasíme s ňou, že je absolútne skvelý a možno sa vám už ani nebude chcieť chodiť do pekárne.

Nech už sa rozhodnete vyskúšať akýkoľvek recept, môžete si byť istí, že tohtoročný odľahčený január bude chutiť skvelo!