use left or right arrow keys to navigate the tab,
Page First page Last page More pages Next page Previous page
Press Enter or Space to expand or collapse and use down arrow to navigate to the tab content
Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.
S chladnými ránami nám pomaly, ale iste začína chýbať leto a vľúdnejšie počasie. Na druhej strane sa rovnako ako každý rok tešíme na večery, keď sa po náročnom dni schúlime do kresla v teple domova, dáme si šálku horúceho kakaa alebo kávy a odmeníme sa niečím hriešne dobrým.
Či už jeseň máte radi, alebo nie je práve vaším najobľúbenejším obdobím z roku, je bohatá na skvelé suroviny, ktoré sú práve teraz v tej najlepšej kondícii.My sme vybrali päť jesenných surovín, na ktoré sa celý rok vždy tešíme.

Huby

Obľúbená lahôdka z lesa. Nemajú takmer žiadne kalórie a sú bohaté na vitamíny a minerály. Navyše každý pokrm skvele ochutia. Inšpirujte sa napríklad naším Hubovým quiche, alebo ich podľa svojej fantázie pridajte do slaných muffinov.

Tekvica

Je neuveriteľne univerzálna. Môžete ju pripravovať na sladký aj slaný spôsob. Navyše obsahuje veľa vitamínov.
Rozmixovaná tekvica so štipkou škorice zas skvele doplní rannú kašu, ktorá vás nielen zahreje, ale aj zasýti na celé predpoludnie.
Ďalšie skvelé recepty nájdete tu.

Kapusta

Je skrátka superpotravina! Nielenže skvele chutí na mnoho spôsobov, ale je to aj domáci lekár. Najlepšia pre náš organizmus je kyslá kapusta, ktorá je priam nabitá vitamínom C a tak posilňuje imunitu. Urobte z nej vo svojej kuchyni túto jeseň najlepšieho parťáka a nachladenie u vás nemá šancu. Vyskúšajte napríklad náš skvelý slaný závin!

Orechy

Ďalšie zo zoznamu superpotravín. Navyše maximálne univerzálne. Už hŕstka orechov či semienok skrýva silnú dávku vitamínov, minerálov aj tukov, ktoré pôsobia na posilnenie činnosti mozgu, srdca a ďalších orgánov. Využite ich v ich najlepšej kondícii a vyskúšajte napríklad náš Hruškový koláč s dvoma druhmi orechov!

Cvikla

Neprávom podceňovaná surovina, s ktorou je možné v kuchyni priam čarovať a telo sa vám za jej konzumáciu poďakuje. Táto červená kráska napríklad znižuje krvný tlak, dokáže bojovať so zápalmi a stresom a podporuje detoxikáciu organizmu. To je len malý výpočet benefitov, a tak na nič nečakajte a vyskúšajte skvelé a navyše bezlepkové Cviklové brownies!

Či už plánujete slávnostnú jesennú párty, alebo chcete len potešiť svojich blízkych, upečte si niektorý z našej série receptov a oslávte tak tú najsladšiu jeseň!